شمع نوروز

جدیدترین هاپربازدیدترین هامحبوب‌‌ترینپرفروش‌ترینارزان‌ترینگران‌ترین
تعداد نمایش 122448

شمع نوروز

اگر برای مناسبت نوروز کیکی تهیه میکنید قطعا به شمعی برای کیک نیز نیاز خواهید داشت و یا ممکن است بخواهید سر سفره هفت سین خود از شمع های مخصوص نوروز استفاده کنید.شما میتوانید در سایت باروش انواع شمع نوروز را با بهترین قیمت و کیفیت ممکن مشاهده و سپس آن را تهیه نمایید.

1 2

عید نوروز و شمع هفت سین

در فرهنگ ما ایرانی‌ها آیین و آداب و رسوم مختلفی وجود دارد. یکی از مهم‌ترین اعیاد ما عید نوروز است که چیدمان سفره هفت سین، به عنوان مهم‌ترین نماد این عید شناخته می‌شود. همانطور که می‌دانید برای طراحی دکوراسیون سفره عید، از چندین المان نوستالژیک استفاده می‌شود که همگی با حرف سین آغاز می‌شوند. بطور مثال، سنجد نماد کهنی است که گویای گرایش انسان به خردورزی و بهره‌مندی از عقل می‌باشد. بنابراین با قرار‌دادن سنجد در سفره هفت سین، تلاش می‌کنیم که در سال پیش رو، با استفاده از عقل و خرد تصمیم‌گیری‌های درستی داشته باشیم. از طرفی سیب سرخ نیز نشان از سلامت و زیبایی دارد که ما با قرار‌دادن آن در سفره هفت سین، سلامتی و بهروزی را برای خود و عزیزانمان آرزو می‌کنیم.

 طراحی جذاب سفره هفت سین

 طراحی جذاب سفره هفت سین

از سمنو نیز به عنوان نماد خیر و برکت در سفره عید استفاده می‌شود. به همین ترتیب هر هفت سین در سفره سال نو، دارای معانی منحصر بفرد هستند و به عنوان نمادی با شکوه در طراحی دکوراسیون سفره سال نو مورد استفاده قرار می‌گیرند. ما با این سفره پر برکت و فاخر، تمامی نعمات و برکات در سال جدید را برای خود و عزیزانمان از خداوند متعال درخواست می‌کنیم. در این بین چند عنصر دکوراتیو و جذاب هستند که بدون چیدمان آنها، سفره هفت سین تکمیل نمی‌شود. قرآن، آینه، ماهی و شمع! اگر علاقمند هستید که بدانید فلسفه قرار‌دادن این عناصر با اهمیت در سفره هفت سین چیست، لطفا تا پایان مطالب با ما بمانید. 

امکان استفاده از شمع‌های متنوع در سفره هفت سین

امکان استفاده از شمع‌های متنوع در سفره هفت سین

 

 

 

 

دلیل استفاده از شمع هفت سین در سفره سال نو

پیش از آنکه به بررسی علت استفاده از شمع هفت سین در سفره سال نو بپردازیم، به نکاتی در رابطه با چیدمان هر کدام از اجزاء سفره سال نو اشاره کردیم و متوجه شدیم که هر کدام از این عناصر هفت‌گانه، نشانه‌ای از سلامتی، خرد، سرزندگی، برکت و... هستند. اما به نظر شما فلسفه چیدمان قرآن، آینه و شمع هفت سین در سفره عید چیست؟ در واقع ما ایرانی‌ها از قرآن کریم به عنوان کلام الهی برای توکل و هدایت در طول سال بهره می‌بریم. آینه نیز به عنوان نماد روشنایی و حقیقت در کنار قرآن در بالای سفره هفت سین جای می‌گیرد. همچنین ماهی را به عنوان نمادی جذاب در جهت افزایش شادابی، تلاش و سرزندگی در سفره هفت سین قرار می‌دهیم.

استفاده از شمع‌های استوانه‌ای آبی‌رنگ در ابعاد متنوع

استفاده از شمع‌های استوانه‌ای آبی‌رنگ در ابعاد متنوع

 

 

 

 

اما در رابطه با شمع عید چه فلسفه‌ای وجود دارد؟ از شمع نوروز، به عنوان جلوه‌ای نورانی و درخشان در طراحی دکوراسیون سفره هفت سین استفاده می‌شود. از شمع هفت سین به عنوان نمادی برای جذب گرما، نور، روشنایی، عشق و صمیمیت در طول سال استفاده می‌شود. شمع از خواص شگفت‌انگیزی مانند افزایش انرژی مثبت، دفع استرس و ناراحتی، تصفیه هوا و... برخوردار است. بنابراین چیدمان چندین شمع هفت سین در سفره سال نو، برکت و زیبایی را برای ما به ارمغان می‌آورد. 

روشنایی خاص و تماشایی شمع‌های سفره هفت سین 

روشنایی خاص و تماشایی شمع‌های سفره هفت سین

 

 

 

 

ویژگی‌های شمع هفت سین

لازم است بدانید که شمع هفت سین، دارای مدل‌های متنوع با طیف‌رنگی بسیار جذاب و چشم‌نواز است. اما پیش از معرفی انواع شمع هفت سین، بهتر است به بعضی از خواص و ویژگی‌های شمع اشاره کنیم. شمع به گونه‌ای فضایی گرم و صمیمی را ایجاد می‌کند. علاوه بر آن، بعضی از شمع‌ها، قابلیت پاکسازی هوای پیرامون را دارند. از شمع به عنوان یک عنصر دکوراتیو مهم در ایجاد فضایی روحانی برای استجابت دعا استفاده می‌کنند. شمع در هنگام مدیتیشن و انجام حرکات یوگا نیز کاربرد دارد. علاوه بر آن، شمع یکی از اکسسوری‌های مهم در فنگ‌شویی نیز محسوب می‌شود.

شمع قلمی دکوراتیو سال 1401 

شمع قلمی دکوراتیو سال 1401

 

 

 

 

استفاده از شمع، تنها به گذشته اختصاص ندارد بلکه امروزه شمع‌ کاربردهای بسیاری دارد. بطور مثال، از شمع برای ایجاد روشنایی، گرم نگه‌داشتن غذا، طراحی دکوراسیون منزل و... استفاده می‌شود. از شمع هفت سین نیز برای عارفانه‌شدن لحظات سال تحویل و استجابت دعا در شروع سال جدید بهره می‌برند. بنابراین، شمع نوروز در سفره هفت سین جایگاه ویژه‌ای دارد. شمع عید دارای طراحی متنوع و مدل‌های جذاب است که می‌توانید با استفاده از آن، دکوراسیون سفره هفت سین خود را جذاب و باشکوه‌تر کنید. در ادامه به مدل‌های متنوع شمع هفت سین اشاره می‌کنیم.

دو شمع ترانسفر برای هفت سین با طرح ماهی قرمز و گل 

دو شمع ترانسفر برای هفت سین با طرح ماهی قرمز و گل

 

 

 

 

 

 

 

مدل‌های متنوع و جذاب شمع هفت سین

در هنگام خرید شمع هفت سین گزینه‌های زیادی برای انتخاب وجود دارد. بطور مثال شما می‌توانید از شمع‌هایی با نماد حیوان آن سال استفاده کنید. اگر به خاطر داشته باشید، سال 1401 به عنوان سال ببر نام گرفت. بنابراین تولید و عرضه شمع ببر در بازار فروش بسیار به چشم می‌خورد. شمع طراحی‌شده بر اساس سال نام‌گذاری‌شده با هر حیوان، می‌تواند گزینه مناسبی برای شمع هفت سین شما باشد!

شمع ببر سال نو طراحی‌شده بر اساس سال 1401  

شمع ببر سال نو طراحی‌شده بر اساس سال 1401

 

 

 

 

 

استفاده از شمع‌های قلمی بلند یا متوسط و کوتاه به صورت ساده یا مارپیچ، به عنوان شمع هفت سین نیز مرسوم می‌باشد. شما می‌توانید از جاشمعی‌های لوکس و فاخر برای چیدمان شمع‌های قلمی در سفره هفت سین استفاده کنید.

شمع‌های قلمی مارپیچ در طراحی دکوراسیون سفره سال نو

شمع‌های قلمی مارپیچ در طراحی دکوراسیون سفره سال نو

 

 

 

 

 

 

 

 

 

از شمع‌های وارمر نیز می‌توان به عنوان شمع عید در طراحی دکوراسیون سفره هفت سین استفاده کرد.

شمع‌های کوچک وارمر در کنار شمع‌های قلمی بلند در سفره هفت سین

شمع‌های کوچک وارمر در کنار شمع‌های قلمی بلند در سفره هفت سین

 

 

 

 

 

 

 

 

 

یکی دیگر از مدل‌های جذاب شمع نوروز، مدل استوانه‌ای در ابعاد مختلف است. البته استفاده از شمع‌های مکعبی با مدل‌ها و طراحی‌های جذاب در ابعاد مختلف نیز طرفداران خاص خود را دارد. چرا که شمع‌های استوانه‌ای و مکعبی با نقش و نگار مربوط به ایام نوروز، جلوه‌ای خاص و تماشایی به سفره سال نو می‌بخشند و نوعی هارمونی و نظم را به بیننده القا می‌کنند.

شمع‌های استوانه‌ای با طرح و نقشی فانتزی و جذاب

شمع‌های استوانه‌ای با طرح و نقشی فانتزی و جذاب

 

 

 

 

 

 

 

 

شاید شمع هفت سین از نوع ترانسفر با برچسب‌های مخصوص سال نو، از هر انتخابی برای شمع عید مناسب‌تر باشد. یکی از مدل‌های جذاب شمع هفت سین از نوع ترانسفر، شمعی با طراحی زیبا از خطوط نستعلیق است که دعای تحویل سال و ماهی قرمز را به نمایش می‌گذارد. امیدواریم با روشن‌کردن شمع نوروز در سفره هفت سین، سالی پرنور و درخشان را پیش رو داشته باشید.

شمع‌های ترانسفر استوانه‌ای در سه سایز مختلف با طرح‌های متنوع

شمع‌های ترانسفر استوانه‌ای در سه سایز مختلف با طرح‌های متنوع

 

 

 

 

 

 

 

قیمت و خرید محصول

شما خریداران محترم می‌توانید برای طراحی دکوراسیون سال نو از انواع شمع هفت سین در سایت ما بازدید کنید و محصول منتخب خود را با کیفیت بالا و قیمتی مقرون به صرفه خریداری نمایید. برای کسب اطلاعات بیشتر، استعلام قیمت و خرید محصول لطفا با کارشناسان ما در تماس باشید.

قرار‌دادن شمع ساده در شیشه‌های مزین به دعای تحویل سال

قرار‌دادن شمع ساده در شیشه‌های مزین به دعای تحویل سال